Yaban hayvanlarını yemleme çalışmaları

Yaban hayvanlarını yemleme çalışmaları
Yaban hayvanlarını yemleme çalışmaları
AFYONKARAHİSAR (AA) - Sandıklı Doğa Sporları Derneği tarafından başlatılan "yemleme kampanyası" çerçevesinde Akdağ Tabiat Parkı'ndaki yaban...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Sandıklı Doğa Sporları Derneği tarafından başlatılan "yemleme kampanyası" çerçevesinde Akdağ Tabiat Parkı'ndaki yaban hayvanlarına yem bırakıldı.

Dernek üyeleri, arazi araçlarıyla çıktıkları tabiat parkında, kış şartlarından dolayı yem bulmakta zorlanan yılkı atları, geyikler ve diğer yaban hayvanları için çok sayıda saman balyası, ekmek ve buğday gibi yiyeceklerden bıraktı.

Sandıklı Doğa Sporları Derneği Başkanı Hakan Kılıçarslan, yaptığı açıklamada, üç yıl önce kurulan derneklerinin amacının yalnızca doğa sporları yapmak değil, ayrıca bu sporları yaparken kullandıkları mekanları da korumak olduğunu söyledi.

Kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için bir kampanya başlatıldığını dile getiren Kılıçarslan, şu ifadelere yer verdi:

"Birkaç gün içerisinde planlamamıza rağmen, halkımızdan çok güzel katılım oldu. Bizlere her türlü desteği veren Kaymakamımız Faik Arıcan'a, balya ve yem bağışlayan, araçlarıyla malzemelerin taşınmasına katkıda bulunan halkımıza teşekkürü borç biliriz. Önümüzdeki yıllarda da aynı etkinliği halkımızın destekleriyle devam ettirmek istiyoruz. Dağlarımızın gerçek sahipleri orada yaşayan hayvanlardır. Ayrıca 7'den 77'ye herkese göre sportif etkinliklerimiz 2015 yılında da devam edecektir. Doğayı ve sporu seven, çevremizdeki doğal güzellikleri keşfetmek isteyen herkesi derneğimize üye olmaya bekliyoruz."