Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası
Yaşlılar Haftası
- AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Yurdunuseven: -"Yaşlılarımız kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır"

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, yaşlıların kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklar olduğunu bildirdi.

Yurdunuseven, 18-24 Mart Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Yaşlılar bizim başımızın tacıdır. Yaşlısına hürmet etmeyen, saygı göstermeyen toplumun geleceği emniyet içinde olamaz" ifadelerini kullandı.

Yaşlıların dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli insanlar olduğunu belirten Yurdunuseven, şöyle devam etti:

"Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınması gerekir.  Bugünün gençleri yarının yaşlılarıdır. Yaşlısına hürmet etmeyen, saygı göstermeyen toplumun geleceği emniyet içinde olamaz. İnsanlar doğar yaşar ve ölür, bu üç aşama insanın doğasında vardır. Doğmak bizim elimizde değildir. Fakat nasıl yaşayacağımıza dair kararı kendimiz veririz. Nasıl yaşadığımızı da ileriki yıllarda yaşlandığımız da daha net görebiliriz. Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Ömrün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. AK Parti hükümetlerinin yaşlılara ve engellilere yönelik pozitif ayrımcılık yaptığını yaşlılara yönelik düzenlemeler yapıldı. Yaşlılarımız kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesinin yanında toplumdan sevgi ve saygı beklemektedirler. Devletimizin asli görevleri olan sosyal devlet anlayışı içerisinde yaşlılarımız için başta huzur evleri olmak üzere bakıma muhtaç yaşlılarımız için bakım evleri kurmuştur. Partimiz tarafından yaşlılarımız ve engelli bireylerimize pozitif ayrımcılık yapıldı. Yaşlılarımızın sosyal alanları genişletilerek, huzurevleri ve bakım evleri yeniden inşa edilerek huzurlu bir hayat sürmeleri amaçlanmış ve bununla ilgili önemli projeler hayata geçirilmiştir."