Yeni evlenen çiftlerin nikah şahidi, "yarım asırlık" çiftler oldu

Yeni evlenen çiftlerin nikah şahidi, "yarım asırlık" çiftler oldu
Yeni evlenen çiftlerin nikah şahidi, "yarım asırlık" çiftler oldu
- Afyonkarahisar'da, "Bir Yastıkta Yarım Asır ve Yeni Evlenecek Çiftler" projesi kapsamında, evliliğinin 50. yılını tamamlamış çiftler, dünya evine yeni giren 10 çiftin nikah şahitliğini yaptı

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'da, "Bir Yastıkta Yarım Asır ve Yeni Evlenecek Çiftler" projesi çerçevesinde, evliliğinin 50. yılını tamamlamış çiftler, dünya evine yeni giren 10 çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Vali Hakan Yusuf Güner, valilik ve belediye işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında Borsa Düğün Salonu'nda düzenlenen toplu nikah töreninde yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar'ın, en büyük Anadolu kültürünü yaşatan Selçuklu Devleti, Osmanlı Devleti, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir sentezi olan değer yapısına sahip olduğunu söyledi.

İlde, "gezek kültürü" olduğunu ifade eden Güner, "Bu kültür aileyi var eden, insanların birbirleriyle dertleşmesini var eden önemli bir görevdir. Biz, bugün Sayın Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun tavsiyeleri çerçevesinde bu projeyi Belediye Başkanımızla birlikte oluşturduk. Amacımız şehrimizde hem sağlıklı bireylerin, sağlıklı nesillerin oluşmasını bir kez daha göz önüne getirmek, Afyonkarahisar'ın en önemli değeri olan aile değerini bir kez daha nasıl var olduğunu, nasıl var edildiğini değerli büyüklerimiz vesilesiyle gençlere evlatlarımıza göstermek" diye konuştu.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da bugün dünya evine adım atan 10 çiftin nikahlarına, evlilikte 50. yılını doldurmuş çok değerli büyüklerin şahitlik yaptığını kaydetti.

Daha sonra çiftlerin nikahları, Merkez İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mustafa Oflu tarafından kıyıldı. 

Genç çiflerin nikah şahitliklerini, Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğünce belirlenen merkez, belde ve köyler ile mahallelerde yaşamını sürdüren evliliğinin 50. yılını tamamlamış çiftler yaptı.