Yerel gazete okuyan-okutan çeyrek altın kazanacak

Yerel gazete okuyan-okutan çeyrek altın kazanacak
Yerel gazete okuyan-okutan çeyrek altın kazanacak
- Afyonkarahisar'da BİK Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Gazete Oku-Çeyrek Altın Kazan" projesiyle, yerel gazetelerin okunurluğunu teşvik etmek için en fazla mahalli gazete okutan ve okuyana çeyrek altın verilecek - Projeye destek veren Kocatepe Gazetesi'nin sahibi Küçükkurt: - "Türkiye genelinde hem yerel hem de yaygın basında tirajlar giderek azalıyor. İnternet, televizyon ve diğer iletişim araçları, haberciliğe değil ama basılı medyaya zarar veriyor. Biz de bu zararı en aza indirmenin gayreti içindeyiz. BİK'in çalışmasının amacına ulaşacağına inanıyoruz"

AFYONKARAHİSAR (AA) - ALİ KEMAL AKAN - Afyonkarahisar'da Basın İlan Kurumu (BİK) Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan " Gazete Oku-Çeyrek Altın Kazan" projesiyle, yerel gazetelerin okunurluğunu teşvik etmek için en fazla mahalli gazete okutan ve okuyana çeyrek altın verilecek

BİK Afyonkarahisar Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü proje ile yerel gazetelerin okunurluğunun artırılması ve kahvehanelerin asıl kuruluş gayesine kavuşturulması hedefleniyor.

Çalışma, özellikle kahvehanelere giden kişilerin yerel gazete okumalarını hedefliyor. 

Proje kapsamında oluşturulacak bir ekip, her ay kahvehaneleri gezecek ve buradaki yerel gazete sayısına bakacak. En fazla yerel gazete satın alan kahvehaneci, çeyrek altın ile ödüllendirilecek.

En fazla gazete okuyan kişinin belirlenmesi için ise o gün okuduğu gazetenin manşeti, bir köşe yazarı ve dikkatini çeken bir haber sorulacak. Sorulara doğru yanıt veren kişi, çeyrek altının sahibi olacak.

Proje, kentte bulunan 10 yerel gazete sahibi tarafından da destek gördü.

Kocatepe Gazetesi'nin sahibi Sezer Küçükkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uygulamanın son derece yararlı olacağını söyledi. Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şube Müdürü Selami Çalışkan'ın kentteki yerel gazetelerin okunurluğunu ve tirajını artırmaya yönelik projesini desteklediklerini ifade etti.

Projenin diğer illere örnek olmasını dileyen Küçükkurt, şunları kaydetti:

" Türkiye genelinde hem yerel hem de yaygın basında tirajlar giderek azalıyor. İnternet , televizyon ve diğer iletişim araçları, haberciliğe değil ama basılı medyaya zarar veriyor. Biz de bu zararı en aza indirmenin gayreti içindeyiz. BİK'in çalışmasının amacına ulaşacağına inanıyoruz. İlerleyen dönemde, diğer illerdeki meslektaşlarımıza da örnek olacağını düşünüyoruz."