YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Atar, Afyonkarahisar'da

YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Atar, Afyonkarahisar'da
YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Atar, Afyonkarahisar'da
- Atar, Afyon Kocatepe Üniversitesi'ni ziyaret etti

AFYONKARAHİSAR (AA) - YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Tufan Buzpınar, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Şişman ile YÖK Üyesi Emin Yılmaz, Afyon Kocatepe Üniversitesi'ni (AKÜ) ziyaret etti.

AKÜ'den yapılan açıklamaya göre, üniversitenin son dönemde faaliyete geçen tesislerini yerinde inceleyen heyet, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak tarafından bilgilendirildi. Ziyaret kapsamında YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yavuz Atar ve beraberindekiler, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenman Salonlarını inceledi.

Türkiye 'nin en büyük müzik müzesi olma özelliğine sahip Devlet Konservatuvarı İbrahim Alimoğlu Müzik Müzesi'ni de ziyaret eden heyet, daha sonra Üniversite Meydanı, Saat Kulesi ve Merkez Kütüphane Binasında incelemelerde bulundu.

AKÜ Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı üniteleri ile Tıp Fakültesi Amfi Derslik ve Laboratuvar Binası'nı yerinde inceleyen heyet, Ulu Cami, Mevlevi Cami ve Sultan Divani Mevlevihane Müzesi'nin içinde yer aldığı şehir turunun ardından İslami İlimler Fakültesi'ni ziyaret etti.