Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
AFYONKARAHİSAR (AA) - Hava sıcaklığın mevsim normallerinin altında seyrettiği Afyonkarahisar'da, en düşük sıcaklık Evciler ilçesinde sıfırın...

AFYONKARAHİSAR (AA) -  Hava sıcaklığın mevsim normallerinin altında seyrettiği Afyonkarahisar'da, en düşük sıcaklık Evciler ilçesinde sıfırın altında 26 derece oldu.

Afyonkarahisar'da hafta başında yoğun bir şekilde etkili olan kar yağışı, kenti beyaz bir örtü ile kapladı. Kar yağışının hemen ardından kentte, hava sıcaklığı, mevsim normallerinin altına düştü. En düşük sıcaklık Evciler'de sıfırın altında 26 derece olarak kaydedildi.

Kent genelinde sıfırın altında 18 ila 26 derece arasında ölçülen sıcaklığın, bugünden itibaren artacağı bildirildi.

Afyonkarahisar Meteoroloji 5. Bölge Müdür Vekili Mustafa Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe bazında çok düşük sıcaklıklar kaydedildiğini belirtti. Askri havaalanında sıfırın altında 25, Evciler ilçesinde de sıcaklıkların sıfırın altında 26 derece ölçüldüğünü aktaran Yılmaz, sıcaklıkların mevsim normallerinin altında bulunduğunu dile getirdi.

Afyonkarahisar'da yarın kar yağışının beklendiğini bildiren Yılmaz, pazartesi günü ise karla karşılık yağmurun Afyonkarahisar ve ilçelerinde görüleceğini kaydetti.

Sıcaklıkların yükselmesini beklediklerini dile getiren Yılmaz, vatandaşları don ve buzlanma olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.