Ağrı Valisi Işın:

Ağrı Valisi Işın:
Ağrı Valisi Işın:
"Devletin gücü, herkesin gücünün üzerindedir. Hiçbir terör örgütü, hiç kimse devletten daha güçlü değildir" - "Biz şer ocaklarının temsilcisi ve maşası olan, hiçbir şekilde halkımızı temsil etmeyen, halkımızın malına, canına ve namusuna kasteden bu şer odağına karşı hep birlikte mücadele edeceğiz"

AĞRI (AA) - Ağrı Valisi Musa Işın, devletin gücünün herkesin gücünün üzerinde olduğunu, hiçbir terör örgütü ve hiç kimsenin devletten daha güçlü olmadığını belirterek, "Biz şer ocaklarının temsilcisi ve maşası olan, hiçbir şekilde halkımızı temsil etmeyen, halkımızın malına, canına ve namusuna kasteden bu şer odağına karşı hep birlikte mücadele edeceğiz" dedi.

Işın, Tutak ilçesine bağlı Ekincek köyünde yapımı tamamlanan caminin açılış töreninde, terör örgütü PKK ile ciddi mücadele yürütüldüğünü söyledi.

Birinci görevlerinin vatandaşın canını, namusunu ve malını korumak olduğunu, bu görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını dile getiren Işın, şunları kaydetti: 

"Halkımızla bu mücadeleyi veriyoruz. Halkımız bizimle birliktedir. Allah'a şükürler olsun ki devletin hükümranlığı her yerdedir ve her yerde bu hükümranlığını devam ettirecektir. Bu konuda devletimiz son derece kararlıdır. Özellikle ilimizde önceden birkaç kişi teslim olmuştu, dün de iki kişi silahlarıyla teslim oldu. Bu, devam edecektir.

Devletin gücü herkesin gücünün üzerindedir. Hiçbir terör örgütü, hiç kimse, devletten daha güçlü değildir." 

- "Temsilcileri ve maşalarıyla da mücadele edilecek"

Işın, terörle mücadelenin dağda tek terörist dahi kalsa süreceğini, mücadelenin sadece dağdakilerle de sınırlı olmadığını vurguladı.

Işın, şöyle devam etti: 

"Biz şer ocaklarının temsilcisi ve maşası olan, hiçbir şekilde halkımızı temsil etmeyen, halkımızın malına, canına ve namusuna kasteden bu şer odağına karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Halkımızın huzur ve rahatlığını sağlamak amacıyla başlatılan Çözüm Süreci'ni sabote etmiştir. Uyuyan polislerimizi yataklarında şehit etmiştir. 'Trafik kazası var' diye çağrılan polislerimizi şehit etmiştir. Normal asayiş görevini yapan astsubaylarımızı ve askerlerimizi şehit etmiştir. "

Operasyonlarla terör örgütünün büyük zayiat verdiğini, terörün belinin kırıldığına dikkati çeken Işın, örgütten çözülmelerin de başladığını söyledi. 

Işın, terör örgütünün kandırdığı insanların,  yaşam şartlarını gördükçe teslim olmaya başladıklarını ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu: 

"Oradaki hayatı görüyorlar, cezaevine girmeyi göze alarak teslim oluyorlar. Kendileri için cezaevinin dağdan daha selametli olduğunu bilerek geliyorlar. Çocukları kandırıyorlar, götürüyorlar. 14-15 yaşlarında kız çocukları var. 16-17 yaşlarında erkek çocukları var. Ondan sonra utanmadan 'Devlet, çocukları öldürüyor' diye bağırıyorlar. Siz öldürüyorsunuz. Siz doktorları, öğretmenleri ve masum çocukları öldürüyorsunuz. Siz ambulansları yakıp yıkıyorsunuz. Sizin insanlık adına herhangi bir şeyiniz kalmış değil ki.

Siz insanlıktan istifa etmişsiniz. Bunlar ne Kürt, ne Türk, ne Arap ve ne de insandır. Bunlar canavar ve hayvandan daha aşağılık yaratıklardır. Devletimizin kahhar eli sürekli bunların başlarında zonklayacaktır."

Ağrı halkına terör örgütüne yaklaşımlarından dolayı teşekkür eden Işın, "Ağrı halkı, PKK'dan oldukça uzak duruyor. Bunu biliyor ve görüyorum. İnsanlar son derece muzdarip olmuşlardı. Son operasyonlarla vatandaşlarımız bize ve devlete teşekkür ediyor" dedi.