Ağrı Valisi Işın, kız öğrencilerle bir araya geldi

Ağrı Valisi Işın, kız öğrencilerle bir araya geldi
Ağrı Valisi Işın, kız öğrencilerle bir araya geldi
- Vali Işın: - "Anne babalarına, arkadaşlarına, akrabalarına, topluma, kendisine saygı duyan ve insanların haklarına saygılı olan, kısacası insan tanımına uyan insanlar bizde her zaman hayranlık uyandırmıştır. Bize düşen de böyle insanlar olmaktır"

AĞRI (AA) - Ağrı Valisi Musa Işın, "Anne babalarına, arkadaşlarına, akrabalarına, topluma, kendisine saygı duyan ve insanların haklarına saygılı olan, kısacası insan tanımına uyan insanlar bizde her zaman hayranlık uyandırmıştır. Bize düşen de böyle insanlar olmaktır." dedi.

Vali Işın, eşi Tuba Işın ile birlikte Semerkand Anadolu Ticaret Meslek Lisesi kız öğrenci pansiyonunu ziyaret etti. Kız öğrencilerler yemek yiyen Işın, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Öğrencilere nasihatlarda bulunan Vali Işın, eğitim noktasında üzerlerine düşeni yaptıklarını öğrencilerinde başarı için gayret göstermelerini istedi.

Gençlik yıllarının genellikle hoyratça kullanıldığını ifade eden Vali Işın, "Hep böyle genç kalacağımızı zannederiz. Oysa geleceğin temelleri bu yaşlarda atılır. Eğer bu gününüzü iyi değerlendirirseniz yarınınızdan daha emin olursunuz ve o zaman daha güzel bir hayat yaşarsınız. Bunun için de kötü alışkanlıklardan, kötü arkadaşlardan, kötü ortamlardan ve zamanınızı çalan şeylerden uzak durmanız gerekiyor. Elbetteki eğlenecek, gençliğinizi yaşayacaksınız. Ama bunu yaparken hata yapmaktan kendinizi korumanız gerekiyor." dedi.

İyi insanların örnek alınması gerektiğine işaret eden Vali Işın, şunları kaydetti:

"Memleketimizde bize örnek teşkil edecek çok zat vardır. Bugün onları halen anıyor olmamızın sebebi iyi insanlar olmasıdır. Anne babalarına, arkadaşlarına, akrabalarına, topluma, kendisine saygı duyan ve insanların haklarına saygılı olan, kısacası insan tanımına uyan insanlar bizde her zaman hayranlık uyandırmıştır. Bize düşen de böyle insanlar olmaktır. Bizim sizden isteğimiz de bu yöndedir. Burada pozitif ilimleri öğrenirken aynı zamanda manevi yönde de kendinizi geliştirin."