Ağrı Valisi Işın, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi

Ağrı Valisi Işın, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi
Ağrı Valisi Işın, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi
- Ağrı Valisi Işın: - "Ülkemizin zenginliklerini bize fazla gören mihraklar, huzurumuzu bozmak istemektedirler"

AĞRI (AA) - Ağrı Valisi Musa Işın, terör olaylarının ülkenin huzur ve istikrarını hedef aldığını belirterek, "Ülkemizin zenginliklerini bize fazla gören mihraklar, huzurumuzu bozmak istemektedirler" dedi.

Vali Işın, Ankara'da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle ertelenen 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında, doktorlar ve sağlık çalışanlarıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Konuk Evi'nde düzenlenen yemekte konuşan Işın, doktorların ve sağlık çalışanlarının önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirterek, "Sizler insanları yaşatan insanlarsınız. Yapmış olduğunuz bu hizmeti maddi değerlerle ölçmek mümkün değildir. Sizin mükafatınız ancak manevi değerlerle ölçülebilir. Sizin bir insanı hayata bağlamanız, bizim yaptığımız bütün hizmetlere eşdeğerdir" ifadelerini kullandı.

Işın, terörle sürekli olarak ülkenin huzur ve istikraranın bozulmak istendiğini ve Türkiye'nin kurulduğu günden bugüne kadar terörsüz çok az zamanının olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:

"Umuyor ve diliyorum ki her günümüz bir bayram havasında geçsin. Memleketimizde, ilçelerimizde ve köylerimizde huzur ve sükut hakim olsun. Ülkemizin zenginliklerini bize fazla gören mihraklar, huzurumuzu bozmak istemektedir. Ülkemiz 30 yıldır bu sıkıntıyla mücadele etmektedir. Aslında Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne kadar terörsüz çok az zamanımız var. 1980 döneminde bu ülkenin gençleri sağ-sol çatışması adı altında birbirine kırdırıldı. Geriye dönüp baktığımızda keşke o olaylar yaşanmasaydı diyoruz. Çünkü giden hayatlar bizim hayatlarımız. Giden insanlar bizim insanlarımız. Emek vererek yetiştirdiğimiz insanlar bugün öldürülen insanlardır. Elbette ki insanlık bunu reddetmektedir. Hiçbir insanlık insan öldürmeyi kabul etmez."

Sağlık çalışanlarının iş hayatlarında çeşitli zorluklarla karşılaştıklarını bildiğini ama bunlara ülkeleri, vatanları için fedakarlık yaparak göğüs germelerini isteyen Işın, "Szin zorluklarla karşılaştığınızı biliyorum ama biz ülkemizi, vatanımızı ve insanlarımızı seviyorsak, biraz fedakarlık yapmak zorundayız. Eğer biz fedakarlık yapmazsak Vatan Millet Sakarya dememizin hiçbir kıymeti yoktur. Buradaki yaptığınız görev çok önemlidir. Belki buradaki bir gününüz Batı'daki bir aya veya bir yıla bedeldir. Biz fedakarlık yapmazsak kimden fedakarlık bekleyeceğiz. Hepimize fedakarlık düşüyor" diye konuştu.

Ağrı İl Sağlık Müdürü Cesim Solhan da vatandaşın sağlığı için her zaman ve her türlü tehlikeye karşı çalışmaya devam edeceklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Tarih boyunca çeşitli senaryolarla ülkemizin üzerinde oynanan oyunlar ve musallat edilen terör belası her zaman vardır ama bu hiçbir zaman milletimizin birbirine olan bağlılığına zarar verememiştir. Çünkü bu millet inanç ve kader birliği yapmıştır. İnşallah ebediyen de bu böyle olacaktır. Biz sağlık çalışanları da bütün tehlikelere karşı, hiçbir kaygı gözetmeksizin vatandaşımızın sağlığı için çalışmaya devam edeceğiz."