Ağrı'da 3 teröristin ölü ele geçirilmesi

Ağrı'da 3 teröristin ölü ele geçirilmesi
Ağrı'da 3 teröristin ölü ele geçirilmesi
- Ağrı Valiliği: "Örgüt üyelerinin üzerinde 2 kaleşnikof marka tüfek, kaleşnikof marka silaha ait 6 şarjör ve 125 fişek, bir tabanca, bu tabancaya ait bir şarjör ve 5 fişek, bir el bombası ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir"

AĞRI (AA) - Ağrı Valiliği, önceki gün düzenlenen operasyonda ölü ele geçirilen 3 teröristin üzerinde 2 kaleşnikof marka tüfek, bir tabanca ile bu silahlara ait çok sayıda şarjör, fişek ve bir el bombası ele geçirildiğini açıkladı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğünce 31 Temmuz 2015'te kent merkezinde teröristlere yönelik düzenlenen operasyon düzenlenildiği anımsatıldı.

Operasyonda bir el bombası, 8 el yapımı patlayıcı madde, bir kurusıkıdan bozma tabanca ve bu tabancaya ait 30 fişek, kaleşnikof marka silaha ait 4 şarjör, 283 fişek ve örgütsel doküman ele geçirildiği vurgulanan açıklamada, terör örgütü mensuplarının yapılan takibinde, il merkezinde farklı bir adreste saklandıklarının tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, aynı gün yapılan operasyonda da güvenlik güçlerine ateş eden, "teslim ol" çağrılarına rağmen ateşi kesmeyen örgüt mensuplarıyla girilen çatışmada, "Mervan" kod adlı M.G, "Dilovan" kod adlı A.Y. ile S.Y. isimli üç PKK /KCK terör örgütü üyesinin ölü ele geçirildiği kaydedilerek, "Örgüt üyelerinin üzerinde 2 kaleşnikof marka tüfek, kaleşnikof marka silaha ait 6 şarjör ve 125 fişek, bir tabanca, bu tabancaya ait bir şarjör ve 5 fişek, bir el bombası ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir" denildi.


  ETİKETLER:

  KCK

  ,

  PKK

  ,

  Ağrı

  ,

  operasyon

  ,

  örgüt

  ,

  güvenlik

  ,

  kent

  ,

  emniyet

  ,

  2015