Ağrı'da EMİTT Fuarı hazırlıkları

Ağrı'da EMİTT Fuarı hazırlıkları
Ağrı'da EMİTT Fuarı hazırlıkları
- Vali Tekinarslan: "Fuarda, İshakpaşa Sarayı, Nuh'un Gemisi, Diyadin Jeotermali ve Ağrı Dağı'nı tanıtacağız"

AĞRI (AA) - Ağrı, her yıl 70'in üzerinde ülkeyi İstanbul 'da buluşturan dünyanın en büyük 5'nci EMİTT  Turizm Fuarı'na, "Nuh'un Gemisi" konsepti ile katılacak. 

Türkiye 'de düzenlenen en yüksek yabancı katılımlı fuar olma özelliğine sahip olan EMİTT'e, bu yıl 70'in üzerinde ülkenin katılacağı belirtildi.

İstanbul TÜYAP'ta 19'uncu kez düzenlenecek fuara, ülkelerin yanı sıra kalkınma ajansları, seyahat acenteleri, tur operatörleri, otel sahipleri, 150'den fazla belde ve ilden temsilciler katılacak.

Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, yaptığı açıklamada, 22-25 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek fuara, etkili bir tanıtımla katılacaklarını belirtti.

Ağrı'nın değerlerini turizmcilere takdim edeceklerini dile getiren Tekinarslan, fuara, "İnsanlığın Dünyaya Yayıldığı Kent : Ağrı" sloganı ile katılacaklarını söyledi.

Tekinarslan, şöyle konuştu:

"Fuarda, İshakpaşa Sarayı, Nuh'un Gemisi, Diyadin Jeotermali ve Ağrı Dağı'nı tanıtacağız. Ziyaretçilere yöresel ürünlerimizden 'Abdigör köftesi' ikram edeceğiz. Turizmcilerin ilgi odağı olan fuarı, İstanbul'daki hemşehrilerimizin de ziyaret etmesi için oradaki Ağrı dernekleriyle koordineli çalışmalar yapıyoruz. Özenle hazırlandığımız standımıza, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilginin büyük olmasını bekliyoruz. Bu çalışmalar, bölgedeki turizm talebine olumlu yansıyacaktır. Serhat Kalkınma Ajansı tarafından (SERKA), Ağrı'ya tahsis edilen 12'nci Salondaki 1024 Nolu standımıza başta Ağrılı hemşehrilerimiz olmak üzere herkesi bekliyoruz."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ağrı

  ,

  İstanbul

  ,

  Turizm

  ,

  Otel

  ,

  Tur

  ,

  Tüyap

  ,

  Fuar

  ,

  seyahat

  ,

  kent