Köy okullarına yardım için bir araya geldiler

Köy okullarına yardım için bir araya geldiler
Köy okullarına yardım için bir araya geldiler
- Ağrı'da, farklı meslek gruplarından gönüllüler, sosyal paylaşım sitesinde açtıkları sayfa aracılığıyla topladıkları yardımları, ihtiyacı olan köy okullarındaki öğrencilere ulaştırıyor

AĞRI (AA) - Ağrı'da bir araya gelen gönüllüler,  sosyal paylaşım sitesinde açtıkları sayfa aracılığıyla topladıkları yardımları, ihtiyacı olan köy okullarındaki öğrencilere gönderiyor. 

Türk Hava Yollarında çalışan Cafer Cansi, AA muhabirine, yaklaşık bir yıl önce sağlık görevlisi Elif Gökçe Uslu ve öğretmen Edip Çağlayan ile Facebook'ta "Ağrı Köy Okulları Yardım Projesi" sayfasını açtıklarını söyledi.

Projeyle köylerde zor şartlarda eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermeyi hedeflediklerini dile getiren Cansi,  Türkiye 'nin farklı yerlerinden  adamları, dernekler ve sivil toplum kuruluşları ile hayırseverlerin desteğini aldıklarını ifade etti.

Cansi, geçen yıl 30'a yakın köye ulaştıklarını aktararak, şunları belirtti:

"Öğrencilere, kırtasiye malzemesi, kışlık giysi, spor malzemesi ulaştırıyoruz. Aynı zamanda okulların tadilat işleri ve malzeme ihtiyaçlarını da karşılamaya çalışıyoruz. Bunun yanında uçurtma şenlikleri gibi aktiviteler yapıyoruz. Gönül ister ki tüm çocuklarımıza ulaşabilmek fakat yetersiz kalabiliyoruz. Bu konuda tüm hayırseverlerin yardımlarını bekliyoruz."

Cafer Cansi, kendilerine Facebook'taki "Ağrı Köy Okulları Yardım Projesi" sayfasından ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.