Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiaya tepkiler

Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiaya tepkiler
Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiaya tepkiler
AĞRI (AA) - Eğitim Bir-Sen Ağrı Şubesi Kadın Kolları Komisyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiaya...

AĞRI (AA) - Eğitim Bir-Sen Ağrı Şubesi Kadın Kolları Komisyonu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiaya yaptığı basın açıklamasıyla tepki gösterdi. 

Eğitim Bir-Sen Şubesi'nde toplanan toplanan kadın kolları komisyonu üyeleri,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddiaya ilişkin basın açıklaması yaptı. 

Kadın Kolları Komisyonu Başkanı Leyla Daştan, Sümeyye Erdoğan'a yönelik  siyasi rekabet sınırlarını aşan onur kırıcı yürütülen kampanyaya, kadın ve aile eksenli sorunlara duyarlı bir sivil inisiyatif olarak sessiz kalamayacaklarını ifade etti.

Konuyu hiçbir şekilde siyasi tarafgirlik ya da karşıtlık noktasında ele almadıklarını vurgulayan Daştan, şunları kaydetti: 

"Söz konusu meşum olayın muhatabı kim ya da hangi siyasi düşünceye mensup olursa olsun tavrımızın aynı olacağını bildiririz. Aslında sorunun kökeni ahlaki değerlerle siyasi kaygıların çatışması noktasında kendini göstermiştir. Siyasi güç ve iktidara giden yolda her şey mubah mıdır? Buna siyasi rakiplerin aile mahremiyetleri ve bunun yansıması olarak siyasinin kendi aile mahremiyeti de dahil midir? Sorusu bu yaşananların özetidir. Toplumsal açıdan arzulanan temiz toplum ve temiz siyaset nihayetinde de erdemli devletse bu hayati soruya bir an evvel ortak bir cevabın verilmesi gereklidir. Bu meşum olayda siyasi hırslara kurban edilmeye çalışılan bir genç kızın onurudur."

Daştan, siyasilerin ailelerine yönelik böylesi sınır tanımaz saldırıların, toplumun siyaset kurumuna olan inanç ve güvenine de zarar verdiğine işaret ederek, "Bu konuda toplumun her bir ferdinin sorumluluğu olmakla birlikte, en büyük sorumluluk siyasilere ve onları denetleme yetkisine sahip kurumlara düşmektedir. Bizler bu siyasi yozlaşmayı reddediyor ve olayların toplumsal takipçisi olduğumuzu kamuoyumuza bildiririz" ifadelerini kullandı.