Tenis: Ağrı Kupası Turnuvası

Tenis: Ağrı Kupası Turnuvası
Tenis: Ağrı Kupası Turnuvası
- Turnuvanın 1 numaralı seri başı Ruben Bemelmans, çeyrek finale yükseldi

AĞRI (AA) - Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) Challenger Tur takviminde yer alan Ağrı Kupası Tenis Turnuvası'nın dördüncü gününde ana tablo mücadeleleri tamamlandı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Tenis Kortları'nda devam eden turnuvanın ana tablo maçlarında, teklerde turnuvanın 1 numaralı seri başı Belçikalı Ruben Bemelmans ile Rusyalı Konstantin Kravchuk, Bosna Hersekli Mirza Basic, Özbekistanlı Farrukh Dustov, Hindistanlı Saketh Myneni, Rusyalı Evgeny Donskoy, Ukrayna'dan Denys Molchanov ve Avusturya'dan Dennis Novak çeyrek finale çıkan sporcular oldu.

- Çiftler çeyrek final mücadeleleri tamamlandı

Turnuvada çiftlerde ise çeyrek final mücadelelerinde Konstantin Kravchuk ( Rusya ) - Denys Molchanov (Ukrayna), Laurynas Grigelis (Litvanya) - Lukas Mugevicius (Litvanya), Alexandr Igoshin (Rusya)-Yaraslav Shyla (Belarus) ikilisi ve Hindistan'dan Saketh Myneni-Divij Sharan ikilisi bir üst tura yükseldi.

Turnuva yarın yapılacak müsabakalarla devam edecek.

Türkiye Tenis Federasyonu Ağrı İl Temsilcisi Fırat Balkis, AA muhabirine yaptığı açıklamada, turnuvanın çok iyi gittiğini ifade ederek, "Böyle bir turnuvanın Ağrı'da tenis oynayan sporcular için çok büyük bir fırsat oldu. Özellikle cumartesi ve pazar günü oynanacak müsabakalara tüm spor severleri davet ediyoruz" dedi.