Yurt Ay Der Başkanı Çirik:

Yurt Ay Der Başkanı Çirik:
Yurt Ay Der Başkanı Çirik:
"Yetiştirme yurdundan mezun olanlara Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilmeleri için 3 bin 163 kadro tahsis edildi"

AĞRI (AA) - Ağrı Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yurt Ay Der) Başkanı Recep Çirik, yetiştirme yurdundan mezun olanlara Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdam edilmeleri için 3 bin 163 kadronun tahsis edildiğini söyledi. 

  Çirik, gazetecilere yaptığı açıklamada,  2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu'nun ek birinci maddesi kapsamında, sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkını haiz olanların atanabilmesi için nisan ayı içinde toplam 3 bin 163 kadro pozisyon için yerleştirme yapılacağını belirtti.

Çirik, şöyle devam etti:

"Yerleştirme yapılacak kadro ve pozisyonlardan 908'ine KPSS sonuçlarına göre, 2 bin 255'ine kura sonuçlarına göre yerleştirme yapılacak. Yerleştirme işlemlerine ilişkin tercih kılavuzu adayların inceleyebilmeleri amacıyla, 10 Nisan 2015 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı'nın adresinde yayımlanacak. Adaylar yerleştirme için tercih işlemlerini ise 13-24 Nisan 2015 tarihlerinde 'turkiye.gov.tr' adresinden yapabilecekler. Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilen kişiler katılabilecek."

Adayların e-devlet şifrelerinin bulunması gerektiğini vurgulayan Çirik, şifresi bulunmayan adayların, tercihte bulunabilmelerinin mümkün olmadığını, şifresi bulunmayanların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerektiğini ifade etti.

Tercih işlemleri 24 Nisan 2015 Cuma günü saat 23.59'da sona ereceğini anımsatan Çirik, bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerektiğini dile getirdi.