24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi'nde (ASÜ), 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen törenle kutlandı. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Eğitim...

AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi'nde (ASÜ), 24 Kasım Öğretmenler Günü düzenlenen törenle kutlandı. 

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Eğitim Fakültesinde düzenlenen törende, öğretmenlerin anne ve babalardan sonra bireylere hayatla ilgili bilgileri önemli ölçüde kazandıran insanlar olduğunu söyledi.

Yeni nesillerin daha iyi, daha çalışkan, daha üretken olmasının öğretmenlerin iyi yetişmesiyle mümkün olacağını aktaran Rektör Acar, ''Ülkemizin dünya ülkeleri arasında daha saygın bir noktada yer almasını istiyorsak, işe öğretmenlerimizden başlamamız gerekmektedir. Öğretmenlerimizi ne kadar bilgili, donanımlı, dürüst, çalışkan ve üretken yetiştirebilirsek, ülkemizin geleceğinden de o oranda daha emin olabiliriz. Bizlerin bugünlere ulaşmamızda çok büyük emekleri olan öğretmenlerimizi sevgi ve saygılarımı iletiyor, günlerini kutluyorum'' diye konuştu.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz ise fakülte öğrencilerinin kısa zaman sonra mezun olacağını ve öğretmen olarak göreve başlayacağını belirterek, bu durumun kedilerini gururlandırdığını kaydetti.

Konuşmaların ardından Öğretmenler Günü pastası kesilerek törene katılanlara ikram edildi.