Aksaray Belediyesi'nden Suriye'ye yardım

Aksaray Belediyesi'nden Suriye'ye yardım
Aksaray Belediyesi'nden Suriye'ye yardım
AKSARAY (AA) - Aksaray Belediyesi, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi'ndeki Suriye'li sığınmacılara içinde temizlik ve gıda paketleri bulunan yardım...

AKSARAY (AA) - Aksaray Belediyesi, Şanlıurfa 'nın Akçakale ilçesi'ndeki  Suriye 'li sığınmacılara içinde temizlik ve gıda paketleri bulunan yardım kamyonu gönderdi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye binası önünde yaptığı açıklamada, Suriye'lilerin kış mevsiminde çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürdüklerini söyledi.

Kasım ayında Akçakale'yi ziyaret ederken orada bulunan Suriyeli misafirlere yardım sözü verdiklerini aktaran Yazgı, şunları kaydetti:

''Geçen ay il başkanları toplantısında Şanlıurfa'ya gitmiştik. Akçakale ilçesini ziyaret ederken, orada yaşayan Suriyeli misafirlerimize yardım sözü vermiştik. Belediye Meclisinde aldığımız karar sonucunda hazırlamış olduğumuz gıda ve temizlik paketlerini yardım amacıyla yola çıkmak üzere hazırladık. Amacımız Suriyeli misafirlerimize, kardeşlerimize yardımcı olmaktır. İnşallah bundan sonra da Suriyeli misafirlerimize yapılacak yardımların ve desteklerin artmasını bekliyoruz.''

Konuşmanın ardından yardım kamyonu dualarla gönderildi.