Aksaray OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı

Aksaray OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı
Aksaray OSB Müteşebbis Heyeti Toplantısı
AKSARAY (AA) - Aksaray Valisi Şeref Ataklı başkanlığında, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Toplantısı düzenlendi.Ataklı, bir otelde...

AKSARAY (AA) - Aksaray Valisi Şeref Ataklı başkanlığında, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti Toplantısı düzenlendi.

Ataklı, bir otelde gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, Aksaray OSB'ye yatırımların arttığını, gelişmelerden memnun olduklarını söyledi.

Yönetim kurulu ve müteşebbis heyet üyeleriyle el birliği içinde Aksaray OSB'nin mevcut şartlarının daha da iyileştirilmesi için gayret gösterdiklerini belirten Ataklı, "Aksaray, 5. bölge yatırım teşvik kapsamında olması nedeniyle dışarıdan yatırımcıların dikkatini çekiyor. Ciddi yatırım alan şehrimizin yakın zaman içinde çok daha fazla atılım yapacağı kanaatindeyiz. Gelişmelerden memnunuz" dedi.

OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar ise Aksaray OSB'ye yapılan yatırımlarda 6. bölge, OSB dışındaki yatırımlarda ise 5. bölge teşvik avantajlarının uygulandığını belirtti.

Artan yatırım taleplerinin karşılanması amacıyla 551 hektarlık ilave genişleme alanı ile Aksaray OSB'nin toplam alanının bin 348 hektara ulaştığını aktaran Çağlar, bölgenin böylece  Türkiye 'deki 287 OSB arasında 7. sıraya yükseldiği dile getirdi.

Toplantıya, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ile müteşebbis heyeti katıldı.