Aksaray'da belediye personeline genel sağlık taraması

Aksaray'da belediye personeline genel sağlık taraması
Aksaray'da belediye personeline genel sağlık taraması
AKSARAY (AA) - Aksaray Belediyesi'nde görevli personellere genel sağlık taraması yapıldı.Belediye binasında kurulan özel bir alanda yapılan sağlık...

AKSARAY (AA) - Aksaray Belediyesi'nde görevli personellere genel sağlık taraması yapıldı.

Belediye binasında kurulan özel bir alanda yapılan sağlık taramasında, personellere akciğer grafisi, solunum fonksiyon ve işitme testi uzman doktorlar tarafından gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, burada yaptığı açıklamada, yapılan bu uygulama sayesinde personelin daha sağlıklı olmasını sağladıklarını söyledi.

Uygulama sayesinde çalışan personelin iş kaybını da önlediklerini belirten Yazgı, ''Bizim ilkemiz insana hizmet olduğu için, insan sağlığının korunmasına da büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede hizmet üreten belediye çalışanlarımızın sağlıklı ve verimli olması için gerekli uygulamaları gerçekleştiriyoruz. Bu uygulamadaki amacımız, hem personelimizin sağlıklı olması hemde hastaneye veya diğer sağlık kuruluşlarına gidilerek harcanan zaman ve iş kaybını önlemektir. Ayrıca personelimizin sağlıklı ve verimli olması için tedbir almış oluyoruz'' diye konuştu.