Aksaray'da diyaliz merkezi ve yoğun bakım ünitesi açıldı

Aksaray'da diyaliz merkezi ve yoğun bakım ünitesi açıldı
Aksaray'da diyaliz merkezi ve yoğun bakım ünitesi açıldı
- Ortaköy ilçesinde hayırseverlerin katkısı ile yaptırılan diyaliz merkezi ile ilçe Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesi düzenlenen törenle açıldı

AKSARAY (AA) - Aksaray'ın Ortaköy ilçesinde Diyaliz Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve hayırsever adamı Arif Çubukçu'nun katkıları yaptırılan diyaliz merkezi ile ilçe Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesi düzenlenen törenle açıldı. 

Törende konuşan Vali Şeref Ataklı; sağlık alanındaki yatırımlara dikkati çekerek, "Devletimiz son yıllarda sağlık hizmetlerinde çok önemli atılımlar kaydetti. Vatandaşlarımızın ihtiyacı olan bina, araç gereç, personel, donanım ve ne gerekiyorsa azami düzeyde temin edilerek hizmete sunuldu" dedi.

Sağlık hizmetlerinden Ortaköy ilçesinin de en iyi şekilde yararlandığını belirten Ataklı, "Sağlık hizmetlerinin geliştirilmesinde devletimizin gayretleri kadar sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın katkıları var. Vatandaşlarımız Ortaköy ilçesinde sağlık hizmetlerinin sunulmasına bağış yaparak katkıda bulunuyorlar. Hizmeti sadece devlete bırakmış olmuyorlar. El birliği içinde sağlık hizmetini yürütmüş oluyoruz. Dernek yetkililerine ve hayırseverimize teşekkür ediyorum diye konuştu.

Ataklı, yoğun bakım ünitesinin açılmasıyla dışarıya sevkleri büyük oranda azalacağını dile getirdi.

AK  Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz de hükümetin geçmişte sağlık alanında insan onurunu ayaklar altına alan uygulamaları bir tarafa koyarak, sağlıkta önemli hizmetler yaptığını söyledi.

Vatandaşların ihtiyacı olan her türlü sağlık hizmetini sunmak için Ortaköy'de olduğu gibi her yerde hastane, tıbbi ekipman, doktor ve diğer ihtiyaçların giderildiğini belirten İnceöz, bu hizmetlerin devam edeceğini vurguladı.

Diyaliz Hastaları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şevket Bayrak ise Ortaköy ilçesinde 82 diyaliz hastası bulunduğunu. haftada 3 gün 4 saat diyalize girmek zorunda olduklarını bildirdi.

Konuşmaların ardından Arif Çubukçu Diyaliz Merkezi ve Ortaköy İlçe Devlet Hastanesi 4 yataklı yoğun bakım ünitesinin açılışı, Vali Şeref Ataklı, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, İlçe Kaymakamı Mustafa Can ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.