Aksaray'da "Eğlence Engel Tanımaz" programı yapıldı

Aksaray'da "Eğlence Engel Tanımaz" programı yapıldı
Aksaray'da "Eğlence Engel Tanımaz" programı yapıldı
AKSARAY (AA) - 68 Aksaray Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü'nce "Eğlence Engel Tanımaz" programı düzenledi.Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı,...

AKSARAY (AA) - 68 Aksaray Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü'nce "Eğlence Engel Tanımaz" programı düzenledi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Aksaray Memur-Sen Konferans Salonu'nda düzenlenen programda, belediye olarak her zaman  engellilerin yanında olduklarını söyledi.

Görev süresince engellilere yönelik faaliyetlerde bulunduklarını anlatan Yazgı, "Göreve geldiğimiz andan itibaren engelli kardeşlerimiz için hiçbir şeyin engel olmadığını söyledik. Engel aslında zihnimizde başlıyor. Zihnimize engel koyarsak inanın bütün vücudumuzdaki organlarımız sağlam bile olsa, o engel yüzünden birçok faaliyeti gerçekleştiremeyiz" şeklinde konuştu.

Yazgı, belediyeye bağlı 4 kulübe 4 bölüm daha eklediklerini ifade ederek, bunlardan birinin engelliler için kurulan basketbol takımı olduğunu kaydetti.

Programa,  Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Abdullah Çetin, Aksaray Engelliler Derneği Başkanı Bekir Kaya, 68 Aksaray Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ramazan Dağ ile çok sayıda görme engelli ve aileleri katıldı.