Aksaray'da kent merkezindeki liseler taşınıyor

Aksaray'da kent merkezindeki liseler taşınıyor
Aksaray'da kent merkezindeki liseler taşınıyor
AKSARAY (AA) - Aksaray'da şehir merkezinde kalan üç lise, kapasiteleri arttırılan yeni binalarına taşınıyor.Aksaray Valisi Şeref Ataklı, beraberinde...

AKSARAY (AA) - Aksaray'da şehir merkezinde kalan üç lise, kapasiteleri arttırılan yeni binalarına taşınıyor.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı, beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, şube müdürleri Kenan Yeğen, Murat Görmez ile birlikte Osman Gazi Anadolu Lisesi, Somuncu Baba Anadolu Lisesi ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde yapımı devan eden ve tamamlanan okullarda incelemelerde bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal'dan bilgi alan Vali Ataklı, okulların yeni eğitim ve öğretim dönemine kadar eksikliklerinin tamamlanacağını ifade ederek, ''Şehir merkezinde bulunan liseler yapımı tamamlanan daha büyük okullara taşınacak. Böylece daha geniş imkanlarda eğitim ve öğretim yapılacak. Ayrıca okulların öğrenci kontenjanları da arttırılacak" dedi.

Kartal, yapımı devam eden ve tamamlanan okullarla ilgili Vali Ataklı'ya bilgi vererek, "Somuncu Baba Anadolu Lisesi yapımı tamamlanan Fatih Mahallesindeki 24 derslikli yeni binaya, Osman Gazi Anadolu Lisesi yapımı tamamlanan Çiftlik Mahallesindeki 24 derslikli yeni binaya, Aksaray Kız İmam Hatip Lisesi yapımı tamamlanacak 32 derslikli yeni binaya, yine Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kız Anadolu Lisesinin boşalttığı binaya taşınacak" dedi.

Taşınacak okulların binalarının ise en iyi şekilde değerlendirileceğini belirten Kartal; "Somuncu Baba Anadolu Lisesinin boşaltacağı bina Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ek binası olacak. Osman Gazi Anadolu Lisesinin boşalttığı bina İmam Hatip Ortaokulu olarak, Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesinin boşaltacağı bina ise ortaokul olarak açılacak" ifadelerini kullandı.