Aksaray'da tapu dağıtım töreni düzenlendi

AKSARAY (AA)- Aksaray'da, 2800 tapu düzenlenen törenle sahiplerine verildi.Aksaray Belediyesi'nce, Yeni Mahalle, Somuncu Baba, Tacin, Nakkaş, Aratol,...

AKSARAY (AA)- Aksaray'da, 2800 tapu düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Aksaray Belediyesi'nce, Yeni Mahalle, Somuncu Baba, Tacin, Nakkaş, Aratol, Kazıcık, İsmailağa Tolu, ve Taşpazar mahallelerinde bulunan 2800 vatandaşa belediye Konferans Salonu'nda düzenlenen törenle tapuları verildi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, törende yaptığı konuşmada, Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tabir edilen yerde toplam 2800 vatandaşa tapularını hazırladıklarını söyledi. Yapılan alt yapı projeleriyle birçok mahallenin imara kazandırıldığını aktaran Yazgı, ''Mahallelerimizde bulunan eksiklikler nedeniyle buralarda bulunan vatandaşlarımıza tapuları verilemiyordu. Fakat yapmış olduğumuz alt yapı çalışmalarıyla buralara yol, su, kanalizasyon gibi hizmetler ulaştırıldı.  Bizler bu vesileyle sembolik olarak bugün 18 kişiye tapularını vereceğiz. Şu an 2800 tapumuz hazırlandı ve hak sahiplerine dağıtılacak. Ben bu tapuların hak sahiplerine ve Aksaray'ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum'' diye konuştu.

Konuşmanın ardından hak sahiplerine tapuları verildi.

Törene, AK Parti Aksaray Milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun, İlknur İnceöz, AK Parti Aksaray İl Başkanı Fatih Yıldırıcı ve vatandaşlar katıldı.