Aksaray'da "Türkiye Grameen Mikrokredi Programı" ilgi görüyor

Aksaray'da "Türkiye Grameen Mikrokredi Programı" ilgi görüyor
Aksaray'da "Türkiye Grameen Mikrokredi Programı" ilgi görüyor
AKSARAY (AA)  - Aksaray'da ev hanımlarının gelir getirici faaliyetlerde bulunması için başlatılan "Türkiye Grameen Mikrokredi Programı" ilgi...

AKSARAY (AA)  - Aksaray'da ev hanımlarının gelir getirici faaliyetlerde bulunması için başlatılan " Türkiye Grameen Mikrokredi Programı" ilgi görüyor. 

Aksaray'da 2010 yılında İl Özel İdaresi ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı'nca kurulan "Türkiye Grameen Mikrokredi Programı"ndan sadece bayanlar yararlanırken, programda ürettikleri ürünleri satan bayanlar aile  bütçesine katkı sağlıyor.

Vali Şeref Ataklı, eşi Adile Ataklı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, programın haftalık toplantısına katıldı.

Mikro Kredi Aksaray Şube Müdürü Ramazan Çelen, burada yaptığı konuşmada, Aksaray'da son 4 yıl içerisinde 973 bayana kredi dağıtımının yapıldığını, halen aktif 507 bayanın bu krediden yararlandığını söyledi.

Aksaray'da son 4 yılda 2 milyon 532 bin 396 lira kredi kullanımının sağlandığını ifade eden Çelen, tamamen güven esaslı olarak uygulanan sistem sayesinde çok sayıda girişimci bayanın kullandığı mikro kredi sayesinde kendi işlerinin patronu olduğunu belirtti.

Vali Şeref Ataklı'nın eşi Adile Ataklı ise program sayesinde bayanların hayatın içine aktif olarak katıldıklarını belirterek, para kazanmaya başlayan bayanların aile bütçelerine önemli katkılar sunduğunu aktardı. Yaptıkları ziyaretlerde bayanların uygun olan bir iş yapamadıklarını belirten Ataklı, mikrokredi programının bu anlamda bayanlara önemli fırsatlar sunduğunu kaydetti.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Aksaray

  ,

  Ramazan

  ,

  Aile

  ,

  Para

  ,

  Kredi

  ,

  lira

  ,