Aksaray'da uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı

Aksaray'da uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı
Aksaray'da uyuşturucu ile mücadele toplantısı yapıldı
AKSARAY (AA) - Aksaray Valisi Şeref Ataklı başkanlığında, "Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu" toplantısı düzenlendi.Ataklı, valilikte...

AKSARAY (AA) - Aksaray Valisi Şeref Ataklı başkanlığında, "Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu" toplantısı düzenlendi.

Ataklı, valilikte düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, bağımlılık yapan maddelerin kullanımının yaygınlaşmasının devlet ve toplumların en öncelikli sorunu haline geldiğini söyledi.

Gençleri koruyarak, topluma kazandırılması gerektiğini belirten Ataklı, "Uyuşturucu ve bağımlılık yapan madde kullanımı günümüzde daha görünür hale geldi. Bu konu sadece sağlık meselesi değildir. Toplumun ortak ve önemli meselelerinden birisidir. Olumlu sonuç alınacak çalışmalar için kurumlararası işbirliği ve koordinasyon büyük önem arz etmektedir. Bu konuda yapılacak çalışmaların tek merkezden yapılması gerekmektedir" dedi.

Konuşmanın ardından Halk Sağlığı Müdürü Oğuz Keleş, katılımcılara uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddeler, bu maddeleri kullananların fiziksel ve ruhsal durumları ile ilgili sunum yaptı.

Aksaray Emniyet Müdür Yardımcısı Ünsal Tursun ise oluşturulan "Narkotim" ekiplerinin okul çevreleri, sokaklar ve diğer metruk yerlerde madde bağımlılığı ile ilgili çalışmalar yaptığını, bu konuda başarılı sonuçlar almaya başladıklarını kaydetti.


  ETİKETLER:

  Aksaray

  ,

  Okul

  ,

  emniyet