Aksaray'da yöresel el sanatları ve kıyafetlerinin tanıtımı yapıldı

Aksaray'da yöresel el sanatları ve kıyafetlerinin tanıtımı yapıldı
Aksaray'da yöresel el sanatları ve kıyafetlerinin tanıtımı yapıldı
AKSARAY (AA)- Aksaray'da, yöresel el sanatları ve kıyafetlerin tanıtımı için etkinlik düzenlendi.Aksaray Valisi Şeref Ataklı'nın eşi Adile Ataklı'nın...

AKSARAY (AA)- Aksaray'da, yöresel el sanatları ve kıyafetlerin tanıtımı için etkinlik düzenlendi.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı'nın eşi Adile Ataklı'nın organize ettiği ve bir otelin konferans salonunda düzenlenen etkinlikte, Aksaray'a özgü halı işlemeleri, bez bebek yapımı, çanta işlemeleri kurulan stantlarla ziyaretçilere sunuldu.

Ataklı, etkinlikte yaptığı konuşmada, Aksaray'da bulunan protokol ve sivil toplum kuruluşu eşleriyle bir araya gelerek etkinliği düzenlediklerini söyledi. Amaçlarının Aksaray için bir sinerji yaratmak olduğunu aktaran Ataklı, ''Aksaray için en güzeli yapmanın her zaman  kaygısına düştük. Güzel şeylerin altına imza atmayı düşünüyoruz. Özellikle Aksaray'daki yöresel ve el sanatları ve kültürel değerlerimizle ilgileniyoruz. Bunların tanıtımına katkıda bulunmak için kadınların gücüyle bir araya geldik. Dolayısıyla bu kadınlarla birlikte çok güzel şeyleri yapacağımıza inanıyorum. Ayrıca bu toplantı da bir de öğrencilerimize burs gibi bir amacımız vardı. Bu vesile ile onu da gerçekleştirdik'' diye konuştu.

Konuşmanın ardından Necmiye-Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik  Anadolu  Kız Lisesi öğrencilerince yöresel kıyafetler için defile düzenlendi. Etkinlikte ayrıca maddi durumu düşük öğrenciler için para toplandı.

Etkinliğe Aksaray protokolü ve sivil toplum kuruluşlarının eşleri katıldı.