"Aşmak İçin Hareket Projesi"

"Aşmak İçin Hareket Projesi"
"Aşmak İçin Hareket Projesi"
- Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Beyazay Derneği'nce yürütülen "Aşmak İçin Hareket Projesi" kapsamında, Aksaray'da çocuklar, engelli akranlarıyla birlikte spor yaptı

AKSARAY (AA) - Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Beyazay Derneği tarafından yürütülen "Aşmak İçin Hareket Projesi" kapsamında, Aksaray'da çocuklar, engelli akranlarıyla birlikte spor yaptı.

Dağılgan Spor Tesislerinde bir araya gelen çocuklar, 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü'ne dikkat çekmek için yakalarına mavi kurdele taktı.

Türkiye Beyazay Derneği Aksaray Şube Başkanı Cem Elibol, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesine aldığı "Aşmak için Hareket Projesi"ni hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Dünyanın her yerinde otizmli çocukların yanında olduklarını belirtmek için böyle bir etkinliği Aksaray'da düzenlediklerini dile getiren Elibol, "Son 5 yılda otizmli çocukların sayısında artış var. Her geçen gün bu sayı artıyor. Otizmli çocuklar toplumun bir parçası. Bizler Beyazay Derneği olarak bu çocuklarımızın her zaman yanında olacağız. Aksaray'daki tüm engelliler, haftanın 2 günü burada spor yapacaklar. Bu konuda destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Türkiye Beyazay Derneği Aksaray Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Rahmi Sinankılı ise engelli çocukların, yaşıtlarındaki arkadaşlarıyla birlikte hareket etmelerini istediklerini belirtti.

Sporla, tüm çocukların kaynaşmasını istediklerini dile getiren Sinankılı, "Bu çocuklara imkan verilirse sportif ve diğer alanlarda neler yapabileceklerini görmüş olduk. Projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Etkinliğe, Aksaray Valisi Şeref Ataklı ile eşi Adile Ataklı, Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ da katıldı.