ASÜ ile belediye arasında işbirliği protokolü imzalandı

ASÜ ile belediye arasında işbirliği protokolü imzalandı
ASÜ ile belediye arasında işbirliği protokolü imzalandı
AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Aksaray Belediyesi arasında sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılanması ve işaretlenmesi...

AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ile Aksaray Belediyesi arasında sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılanması ve işaretlenmesi konusunda işbirliği protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ASÜ Seneto salonunda düzenlenen törende, üniversite ile işbirliği yapmak ve ortak projeler geliştirmenin belediyenin görevleri arasında yer aldığını söyledi.

Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve aşılanması ile alakalı çalışmalara destek verdiklerini aktaran Yazgı, ''Yeni kurulan Veteriner Fakültesi ile birlikte sokak hayvanları için çok daha verimli çalışmalara imza atacağız. Biz, sokak hayvanlarının da birer emanet olduğu görüşündeyiz. Bu protokolle hayvanların barınma, aşılanma ve sağlıklarıyla alakalı problemlere, üniversitemizin profesyonel katkılarıyla birlikte daha nitelikli şekilde müdahale etme şansımız olacak'' diye konuştu.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar ise üniversite ve belediyenin şehrin önemli iki kurumu olduğunu ve bu kurumlar arasında yapılacak her türlü işbirliğinin Aksaray'ın gelişimine ivme kazandıracağını kaydetti.

Yapılan konuşmaların ardından Rektör Acar ve Belediye Başkanı Yazgı, hazırlanan protokol metnini imzaladı.