ASÜ Rektörü Acar projelerini tanıttı

ASÜ Rektörü Acar projelerini tanıttı
ASÜ Rektörü Acar projelerini tanıttı
AKSARAY (AA)- Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, göreve başladığı 3 yıl boyunca üniversitede yapılan projeleri basına tanıttı.Acar,...

AKSARAY (AA)- Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, göreve başladığı 3 yıl boyunca üniversitede yapılan projeleri basına tanıttı.

Acar, toplantıda yaptığı konuşmada, kampüste devam eden park ve yeşil alan düzenlemesinin devam ettiğini söyledi.

Yeşillendirme çalışmasının yapıldığı alanın 90 bin metrekare gibi bir alana sahip olduğunu aktaran Acar, şunları kaydetti:

''Kampüsün toprak ve su yapısı ağaçlandırma ve yeşillendirme için çok fazla uygun olmamasına rağmen ciddi çalışmalar yapıyoruz. Yaptırdığımız analiz sonuçları da bu söylediklerimizi doğruluyor. Her şeye rağmen bitki ekimine uygun toprak dolgusu yaparak ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarını yürütüyoruz. Ayrıca kampüste atletizm pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, bilimsel araştırma ve uygulama merkezi gibi öğrencilerimizin hizmetine sunulan çok önemli projeleri gerçekleştirdik. ASÜ hızla büyümeye devam edecektir.'' 

Konuşmanın ardından Acar, inşaatı devam eden Veterinerlik Fakültesi ve Rektörlük binası hakkında gazetecilere bilgi verdi.