ASÜ'de '''Geçmişten Günümüze Türk Şiirinden Örnekler'' konferansı yapıldı

ASÜ'de '''Geçmişten Günümüze Türk Şiirinden Örnekler'' konferansı yapıldı
ASÜ'de '''Geçmişten Günümüze Türk Şiirinden Örnekler'' konferansı yapıldı
AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi'nde (ASÜ) ''Geçmişten Günümüze Türk Şiirinden Örnekler'' konferansı düzenlendi.ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa...

AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi'nde (ASÜ) ''Geçmişten Günümüze Türk Şiirinden Örnekler'' konferansı düzenlendi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesince düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, kalkınma denildiğinde edebiyat, sanat , şiir, roman ve felsefe kısmının çok fazla akla gelmediğini söyledi.

Edebi eserlerin ve yazarların geleceğe aktarılması için Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne büyük görevler düştüğünü aktaran Acar, ''Hangi meslekten olursak olalım, mümkünse birbirini tamamlayan bu süreçlere, hayatın hem teknik hem sosyal boyutlarına aşina olmalıyız. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nün, şiir dinletisi gibi kültürel etkinlikleri çokça yapmasını arzu ediyoruz. Genç nesillere aktarılması ve tanıtılması gereken tarihi, kültürel ve edebi şahsiyetlerimiz var. Bu insanları tanıtmak, okumak, okutmak konusunda en iyi hizmet verebilecek bölümlerimizden birisi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüdür. Bu tür etkinlikleri çok önemsiyorum'' diye konuştu.

Konuşmasının ardından Rektör Acar, Nazım Hikmet'in "Ben Bir Ceviz Ağacıyım" ve Necip Fazıl Kısakürek'in "Kaldırımlar" isimli şiirlerini okudu.

Konferansa, akademisyen ve öğrenciler katıldı.