ASÜ'de ''Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü'' konferansı yapıldı

ASÜ'de ''Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü'' konferansı yapıldı
ASÜ'de ''Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü'' konferansı yapıldı
AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Öğrenci Konseyi'nce ''Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü'' konferansı düzenlendi.Kişisel Gelişim Uzmanı Bayram...

AKSARAY (AA) - Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Öğrenci Konseyi'nce ''Stres Yönetimi ve Öfke Kontrolü'' konferansı düzenlendi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Bayram Ersoy, ASÜ'de düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, hayatın her alanında stresin olduğunu ancak stresin çok fazla bilinmediğini söyledi.

Stresi, organizmanın bedensel ve ruhsal sınırlarının tehdit edilmesi ve zorlanması ile ortaya çıkan bir tepki olarak tanımlayan Ersoy, şunları kaydetti:

''Canlılar tehdit ve zorlanmalar karşısında kendini korumaya yönelik bir tepki zinciri ve harekete geçme becerisi ile doğarlar. Bu özellik, tehlike ortaya çıktığında "savaş veya kaç" diye bir davranış durumu oluşturur. Stres, tüm canlılara mahsus bir durumdur ve organizmanın bir tepkisidir. Stresi kendimize zarar verecek hale getirmemiz, bizim kendi tutumumuzdandır. Stres, kaynağına verdiğimiz değer aslında stresle olan mücadelemizin başlangıcıdır.''

Konferansa, akademisyen ve öğrenciler katıldı.