ASÜ'de Sünnet ve Hadis'in önemi anlatıldı

ASÜ'de Sünnet ve Hadis'in önemi anlatıldı
ASÜ'de Sünnet ve Hadis'in önemi anlatıldı
AKSARAY (AA)- Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi'nce ''Müslüman'ın Hayatında Hadis ve Sünnetin Yeri'' paneli düzenlendi.ASÜ Rektörü...

AKSARAY (AA)- Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi'nce ''Müslüman'ın Hayatında Hadis ve Sünnetin Yeri'' paneli düzenlendi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Konferans Salonu'nda düzenlenen panelde yaptığı konuşmada,  Hadis ve Sünnet 'in hayattaki yerinin birkaç kategoride toplanabileceğini söyledi. Hadis ve Sünnet konusundaki sağlıklı tavrın orta yoldan gitmek olduğunu belirten Rektör Acar, ''Kur'an'ı Kerim birinci kaynağımızdır. Onu destekleyen, onun bazı bölümlerini daha iyi anlamamızı sağlayan bir kaynak olarak Hadis ve Sünnet'ten faydalanmak gerekir. Ama Sünnet'i ve Hadis'i mutlaka biraz eleştiri süzgecinden geçirerek hayata adapte etmek çok daha sağlıklı bir yol olacaktır. Panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim'' diye konuştu.

Konuşmanın ardından, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ali Osman Koçkuzu, Prof. Dr. Bilal Saklan, Prof. Dr. Mahmut Yeşil ve Prof. Dr. Muhittin Uysal konuyla ilgili sunum yaparak öğrencilerin merak ettiği soruları cevapladı.

Panele, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.