Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı:
Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı:
- (Gümrüklerde oy kullanma işlemi ile ilgili) "Oy kullanma işlemleri gayet güzel geçiyor. Bütün hemşehrilerimiz, vatandaşlarımız gümrüklere giderek rahatlıkla oylarını kullandılar. Vatana millete hayırlı olsun inşallah"

AKSARAY (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, gümrüklerde oy kullanma işlemi ile ilgili sıkıntı yaşanmadığını belirterek, "Oy kullanma işlemleri gayet güzel geçiyor. Bütün hemşehrilerimiz, vatandaşlarımız gümrüklere giderek rahatlıkla oylarını kullandılar. Vatana millete hayırlı olsun inşallah" dedi.

Bazı programlara katılmak üzere Aksaray'a gelen Bakan Aşcı, merkeze bağlı Yeşilova Beldesinde Belde Belediye Başkanı Adnan Bayraktar'ı makamında ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Aşcı, burada bir gazetecinin gümrüklerde oy kullanama işlemleri ile ilgili sorduğu soru üzerine yaptığı açıklamada, gümrüklerde oy kullanama işleminde herhangi bir sıkıntının yaşanmadığını söyledi.

  Yurt dışında yaşayan vatandaşların rahatlıkla oylarını kullandığını ifade eden Aşcı, "Oy kullanma işlemleri gayet güzel geçiyor. Bütün hemşehrilerimiz, vatandaşlarımız gümrüklere giderek rahatlıkla oylarını kullandılar. Vatana millete hayırlı olsun inşallah. Bugün itibariyle oy kullanma işlemi Yurt dışı temsilciliklerde oy verme işlemi tamamlanmak üzere. Vatandaşlık haklarını kullanan bütün vatandaşlarımıza biz teşekkür ediyoruz. Tercihleri başımızın üstüne. Vatan için hayırlı olsun inşallah" diye konuştu.

Aşcı, oy kullanma işlemi tamamlandığı anda sandıkların güvenli bir kurye ile Türkiye 'ye getirileceğini belirterek, "Oy kullanma işlemleri bittiği anda oylar Ankara 'da, Yüksek Seçim Kurulu'nun belirlediği bir yerde bekletilecek. Türkiye'deki seçimlerle beraber onlarda tasnif edilecek ve aynı anda sayılacaklar" dedi.

Aşcı, daha sonra beldede bulunan pazar esnafını ziyaret etti.