Kaymakamlardan ASÜ Rektörü Acar'a ziyaret

Kaymakamlardan ASÜ Rektörü Acar'a ziyaret
Kaymakamlardan ASÜ Rektörü Acar'a ziyaret
AKSARAY (AA) - Aksaray'ın Sarıyahşi İlçe Kaymakamı Bilgehan Karanfil, Gülağaç İlçe Kaymakamı Mehmet Fatih Koca ve Ankara'nın Evren İlçe Kaymakamı...

AKSARAY (AA) - Aksaray'ın Sarıyahşi İlçe Kaymakamı Bilgehan Karanfil, Gülağaç İlçe Kaymakamı Mehmet Fatih Koca ve Ankara 'nın Evren İlçe Kaymakamı Ahmet Güneri, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar'ı ziyaret etti.

Acar, makamında gerçekleşen ziyarette yaptığı konuşmada, ASÜ'nün yeni bir üniversite olmasına rağmen hızla geliştiğini söyledi.

Yapılan yeni yatırımlarla son yıllarda büyük çalışma içerisine girdiklerini aktaran Acar, ''Üniversitemizdeki öğrenci sayısı 3 yıl içerisinde 18 bini aştı. Ayrıca fakülte sayımızı 9'a, yüksekokul sayımızı 4'e, meslek yüksekokulu sayımızı ise 7'ye çıkardık. İnşallah üniversitemiz daha da gelişerek ülkesine ve Aksaray'a en iyi şekilde hizmet verecektir" diye konuştu.

Sarıyahşi Kaymakamı Karanfil ise gelişen ve hızla büyüyen bir üniversitenin şehre büyük katkı sağlayacağını belirterek, ASÜ'nün ilçelerde yapacağı her türlü sanatsal, kültürel ve eğitim faaliyetlerine destek olmak için hazır olduklarını kaydetti.