Özel çocukların eserleri sergilendi

Özel çocukların eserleri sergilendi
Özel çocukların eserleri sergilendi
AKSARAY (AA) - Aksaray Belediyesi Özel Çocuklar Sanat Atölyesi'nin bir yılda oluşturduğu eserler, düzenlenen programda sergilendi.Aksaray Valisi...

AKSARAY (AA) - Aksaray Belediyesi Özel Çocuklar Sanat Atölyesi'nin bir yılda oluşturduğu eserler, düzenlenen programda sergilendi.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Belediye Tiyatro Salonunda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, hiçbir insanın tam sağlıklı olmadığını, herkesin bir takım eksikliklerle malul olduğunu söyledi.

İnsanların engelli ve eksik görülmemesi gerektiğinin altını çizen Ataklı, "Her insan kendine bakmalı kendisinde eksiklik aramalıdır. Biz, hep birlikte yaşamak durumundayız. Eksiği ve fazlasıyla, yanlışı ve doğrusuyla birbirimize destek olmalıyız" dedi.

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise sanat atölyesinde özel çocuklara 13 dalda eğitim verildiğini belirterek, "Çocuklarımızın velileri de isterlerse bu eğitimlere çocukları ile katılabilmektedir. Düzenlenen sergi ve sunulan gösterilerine katılan tüm özel çocuklarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Programda, düzenlen sergi ve ardından sunulan gösteri  büyük ilgi gördü.