Somuncu Baba'nın torunları film setini ziyaret etti

Somuncu Baba'nın torunları film setini ziyaret etti
Somuncu Baba'nın torunları film setini ziyaret etti
- Hacı Bayram Veli'nin hocası olarak bilinen Şeyh Hamid-i Veli'nin (Somuncu Baba) 17. kuşaktan 6 torunu, dedelerinin hayatını beyaz perdeye taşıyacak "Somuncu Baba Aşkın Sırrı" filminin setini ziyaret etti - Filmin yönetmeni Kürşat Kızbaz: - "Daha filme başlamadan dualar alıyoruz. İnsanların muazzam ilgisi var. Film ile ilgili ciddi bir beklenti oluştu. Bu durum bize güç veriyor, işimize titizlikle sarılmamıza neden oluyor"

AKSARAY (AA) - Hacı Bayram Veli'nin hocası Şeyh Hamid-i Veli'nin 17. kuşaktan 6 torunu, çekimine başlanan "Somuncu Baba Aşkın Sırrı" filminin setini ziyaret etti.

Filmin Yönetmeni Kürşat Kızbaz, Zinciriye Medresesi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, Şeyh Hamid-i Veli'nin torunlarının ziyaretinden mutluluk duyduklarını söyledi.

Somuncu Baba'nın torunlarıyla, çalışmalara başlamadan önce iletişime geçtiklerini dile getiren Kızbaz, "Bu filmi, Somuncu Baba'nın hatırasına yakışır şekilde yapacağız. Birbirimize kenetlendik. Hem Somuncu Baba'nın ailesi hem de Aksaray halkının desteğiyle çok güzel bir film olacak. Somuncu Baba'nın düşüncesini, önce Türkiye 'ye daha sonra dünyaya anlatacağız" şeklinde konuştu.

Kızbaz, Türkiye'nin birçok yerinden filmle ilgili tebrik aldıklarını belirterek, "Daha filme başlamadan dualar alıyoruz. İnsanların muazzam ilgisi var. Film ile ilgili ciddi bir beklenti oluştu. Bu durum bize güç veriyor, işimize titizlikle sarılmamıza neden oluyor. Mutlu ve gururluyuz. Bu güzel insanların beklentilerini boşa çıkarmayacağız" dedi.

Somuncu Baba'nın torunlarından İbrahim Ramazan Güzel de hayatının en güzel günlerinden birisini yaşadığını ifade ederek, "Büyük kıvanç duyuyorum. Her şeyden önce bir Aksaraylı olarak, böyle güzel bir gelişmeden dolayı çok mutluyum. Gerek Aksaraylılar gerekse acizane Şeyh Hamid-i Veli hazretlerinin torunları olarak Kürşat beye teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Filmi duyduklarında çok mutlu olduklarını dile getiren Somuncu Baba'nın torunu Zuhal Güzel ise çalışmayı, Somuncu Baba ve Aksaray'ın tanınması açısından çok önemsediklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Aksaray

  ,

  Ramazan

  ,

  film