"Tecrübe Konuşuyor Projesi"

"Tecrübe Konuşuyor Projesi"
"Tecrübe Konuşuyor Projesi"
- Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen proje kapsamında televizyon programcısı Fatih Çıtlak ve milli rallici Burcu Çetinkaya, gençlerle buluştu

AKSARAY (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığınca yürütülen "Tecrübe Konuşuyor Projesi" kapsamında televizyon programcısı Fatih Çıtlak ve milli rallici Burcu Çetinkaya, öğrencilerle bir araya geldi.

Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen, moderatörlüğünü Erdoğan Arıkan'ın yaptığı programda, Çıtlak ve Çetinkaya gençlerle tecrübelerini paylaştı.

Moderatör Arıkan, gazetecilere yaptığı konuşmada, projenin amacının alanında başarılı kişileri gençlerle buluşturmak olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığının projeyi bütün gençlerle buluşturmayı hedeflediğini belirten Arıkan, "Bakanlık, başarılı kimselerin hayatlarını gençlere anlatmalarını istiyor. Bu bağlamda da 6. durağımız Aksaray oldu. Burada güzel karşılandık. Aksaray'da projeye ilgi gösteren herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Çıtlak da projenin çok önceden uygulanması gerektiğine dikkati çekerek, gençlerle buluşmayan hiçbir projenin değer ve faydası bulunmadığını dile getirdi. 

Aksaray'a birçok kez geldiğini ifade eden Çıtlak, "Burası 600-700 yıllık medeniyetin şah damarını tutan ana damarlardan birisi. Projede 'tecrübe konuşuyor' derken hayatta karşılaşacağımız zorlukları ve tanıştığınız güzellikleri gençlere aktarmaya çalışıyoruz. Bunu vazife bildik ve severek yapıyoruz. Projede yer almaktan dolayı çok memnunum" diye konuştu.

Çetinkaya da  Türkiye 'nin birçok farklı vilayetinde gençlerle bir araya geldiklerini kaydederek, "Fatih Çıtlak Hocamızla burada gençlerle hem sohbet edeceğiz hem de tecrübelerimizi paylaşacağız. Söylediklerimiz gençlere bir nebze ilham olabiliyorsa ne mutlu bize" değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Çetinkaya, program öncesinde aracına bindirdiği gençlerle "drift şovu" yaptı.