AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı:

AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı:
AK Parti Grup Başkanvekili Bostancı:
- "CHP'li kardeşlerime kıyamam fakat sen (Kılıçdaroğlu) o sandıkların üzerine oturabilirsin. 7 Haziran'da milletin iradesi sandıkları, senin oturduğun sandık da dahil, öyle bir patlatacak ki senden CHP'li kardeşlerim de Türkiye de kurtulacak"

AMASYA (AA) -  AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, " CHP 'li kardeşlerime kıyamam fakat sen ( Kılıçdaroğlu )  o sandıkların üzerine oturabilirsin. 7 Haziran'da milletin iradesi sandıkları, senin oturduğun sandık dahil, öyle bir patlatacak ki senden CHP'li kardeşlerim de Türkiye de kurtulacak" dedi.

Partisinin Gümüşhacıköy ilçesinde düzenlediği yürüyüşe katılan Bostancı, 13 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin, Türkiye'nin büyümesi ve gelişmesi için 7 Haziran seçimlerinde de milletin yanında olduğunu söyledi.

Muhalefet partilerinin 'AK Parti iktidara gelmesin' diye çalıştığını ifade eden Bostancı, "Her şey AK Parti'nin etrafında dönüyor. Muhalefetin de sayıkladığı AK Parti. Bir parti 'Bizimle yürü Türkiye' diye slogan koydu. 1999'da millet yürüdü de ne oldu? Götürdüler başbakanlığı başka bir partiye verdiler. 3 yıl sonra da milletin emanetini IMF'nin memurlarına verdiler. Bugün 'bizimle yürü Türkiye' diyorlar. Millet onu 'bizimle sürün Türkiye' anlıyor" diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun seçim güvenliğine ilişkin 'sandıkların üzerine oturun' dediğini anımsatan Bostancı, "Sandıklar plastik Kemal Bey, plastik. CHP'li kardeşlerime kıyamam fakat sen o sandıkların üzerine oturabilirsin. 7 Haziran'da milletin iradesi sandıkları, senin oturduğun sandık dahil, öyle bir patlatacak ki senden CHP'li kardeşlerim de Türkiye de kurtulacak" ifadelerini kullandı.

Bostancı, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da eleştirerek, "Fukara Kürt ile Aydın Doğan'ı kol kola getirmeye çalışıyorsun. Türkiye'nin eski beyazlarına fukara Kürt'ü eklemek istiyorsun" değerlendirmesinde bulundu.