Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
AMASYA (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yılında Suluova'da törenle anıldı.Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na...

AMASYA (AA) - Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk , ebediyete intikalinin 76. yılında Suluova'da törenle anıldı.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na Kaymakamlık, İlçe Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Öğretmenevi'ndeki programda konuşan Şeker Ortaokulu Müdür Vekili Murat Esen, Büyük Önder Atatürk'ün, hayatı boyunca yaptığı eserlerle ve insanlığa yapmış olduğu hizmetlerle dünya döndükçe varlığını daima sürdüreceğini söyledi.

Öğrencilerin seslendirdiği şiirlerin ardından "Atatürk'ün hayatı", "O'nun için ne dediler", "Gençliğe hitabe ve Gençliğin Ata'ya Cevabı"' sunumları sonrası Atatürk'ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Anma programı yıl içinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Kaymakam Hayatı Taşdan, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yusuf Avcı ve Belediye Başkanı Fatih Üçok tarafından çeşitli ödül ve hediyeler verilmesiyle son buldu.