Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
AMASYA (AA) - Amasya'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı.Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda...

AMASYA (AA) - Amasya'da Camiler ve Din Görevlileri Haftası düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda yapılan programa Vali İbrahim Halil Çomaktekin,  İl Müftüsü İsmail İpek, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

Kur'an-ı Kerim okunması ile başlayan programda konuşan, Vali Çomaktekin, "Camilerimiz bizim mukaddes mekanlarımızdır. Camiler bize yaratılış gayemizi hatırlatan, ibadet yapma imkanı sunan yerlerdir. Camilerde milli ve manevi duyguları yaşar, birlik ve beraberliğimize hizmet ederiz. İçimizde şefkat, merhamet ve adalet duyguları gelişir. Camilerimizde her renkten, her milletten, her mevkiden insan aynı kıbleye yönelerek Cenab-ı Allah'ın huzurunda tevazuyla secde eder" diye konuştu.

Çomaktekin, şöyle devam etti:

"Din görevlilerimiz de camilerimizle özdeşleşen kardeşlerimizdir. Onlar sadece camide değil, toplumun her alanında görevlerini fedakarca yapmaya çalışırlar. Doğduğumuzda kulağımıza ezan okuyan, milli ve manevi duygularla yaşamamız için çalışan din görevlilerimiz, öldüğümüzde de cenaze namazımızı kıldırarak, doğumdan ölüme kadar insanlara hizmet etmiş olurlar.  Kendilerine müteşekkiriz. Bu vesileyle Camiler ve Din Görevlileri Haftasını da kutluyorum. Aramızda bulunan değerli hocamız, birazdan bizlere önemli bilgiler verecek, kendilerine de katılımlarından ötürü teşekkür ediyorum."

Konuşmaların ardından Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman " Cami ve Namazla Arınma" konulu sunumunu gerçekleştirdi.?