Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP Amasya Milletvekili adayı Mehmet Sarı, seçim çalışmaları çerçevesinde sanayi esnafını ziyaret etti, mahalle ve köy muhtarları ile bir araya geldi

AMASYA (AA) ? MHP Amasya Milletvekili adayı Mehmet Sarı, seçim çalışmalarını sürdürdü.

Seçim çalışmaları kapsamında sanayi esnafını ziyaret eden, mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Sarı, "Eğer kendinizden birini arıyorsanız, sizin dertlerinizi anlayacak, kavrayacak birini arayacaksanız, biz o işi biliyoruz. Sosyete siyaseti yapan, büyükşehir siyaseti yapan birini arıyorsanız, ben onu yapamam. 'Biz seni milletvekili yaparız, ondan sonra da kafana çökeriz ve bu işleri söke söke yaptırırız' diyorsanız ben buradayım" ifadelerini kullandı.

Türkiye 'de "terör diye lanet bir şey" olduğunu belirten Sarı, "Diyoruz ki analar ağlamasın, genç gelinlerimiz dul kalmasın, çocuklarımız yetim kalmasın ve bu kökünden hallolsun. Bu işi halletmek için yürek lazım, inanç lazım. Bu işi halletmek için cesaret ve kararlılık lazım. Askerimize, polisimize kurşun atan değil aklından bile geçirenin hemen imha edilmesinin kararlılığı içindeyiz" diye konuştu.

İktidara 13 yılda yaptıkları için teşekkür ederken hakları olan bir şeyi söylediklerini anlatan Sarı, "Siz yoruldunuz, biraz istirahat edin, sonra da vatandaşın tercihi ile geri gelirsiniz diye düşünüyoruz" dedi.