Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
AMASYA (AA) - AK Parti Amasya Milletvekili adayı Haluk İpek, memleketi Suluova'da seçmene aşure ikram etti.Suluova Selimiye Caddesi'nde kurulan...

AMASYA (AA) - AK Parti Amasya Milletvekili adayı Haluk İpek, memleketi Suluova'da seçmene aşure ikram etti.

Suluova Selimiye Caddesi'nde kurulan stantta Belediye Aşevi'nde hazırlanan 2 bin kişilik aşurenin dağıtımına katılan İpek, tüm İslam aleminin Muharrem ayı ve Aşure Günü'nü kutladı.

Muharrem ayı ve aşurenin İslam aleminde ayrı bir yeri ve önemi olduğunu ifade eden İpek, "İnancımızın tarihindeki Kerbela'da gerçekleşen acı olaydan dolayı üzüntülerimizi belirtiyor ve Kerbela'nın yasını tuttuğumuzu ifade ediyoruz. Hep birlikte kardeşlik ve dostluk içinde Muharrem ayını ve Aşure Gününü idrak etmek için toplanmış bulunuyoruz. Allah bize bir daha böyle acılar göstermesin, birliğimizi ve dirliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Aşure tüm halkımızın ağzını ve bağlarını tatlandırıp kuvvetlendirsin."

Beraberindeki Belediye Başkanı Fatih Üçok, İlçe Başkanı Aydın Korkmaz ve partililerle ilçe halkına aşure ikram eden İpek, daha sonra Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, Suluova Devlet Hastanesi, Suluova Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığını ziyaret etti.