Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
AMASYA (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili ve Amasya Milletvekili Naci Bostancı Taşova ilçesinde düzenlenen toplantıya katıldı.Bostancı, Tepe...

AMASYA (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili ve Amasya Milletvekili Naci Bostancı Taşova ilçesinde düzenlenen toplantıya katıldı.

Bostancı, Tepe Mahallesi'ndeki toplantıda yaptığı konuşmada Ortadoğu'da yaşanan gelişmelere işaret etti.

"Ortadoğu coğrafyasında ayağa kalktı uyuyan dev, oy yüzden birileri rahatsız içeride ve dışarıda" diyen Bostancı, şöyle devam etti:

"AK Partiye karşı kumpasın, tezgahın arkasında bu rahatsızlık var. Türkiye'nin milli irade, milletin arzusu istikametinde yürümesine, millet iradesini yukarıda tutmaya devam edecek miyiz? Millet iradesine uzanan elleri AK Parti on üç yıl boyunca kırdı. Bundan sonra da kırmaya devam edeceğiz inşallah."

Konuşmasında muhalefet partilerine yüklenen Bostancı, şunları dile getirdi:

Cumhuriyet Halk Partisi diye bir parti var. Başında Sayın Kılıçdaroğlu var ve birçok vaatte bulunuyor. Kılıçdaroğlu duy, sana kim inanır ?Bir gün önce 'genel başkanlığa aday değilim' dedin ertesi gün aday oldun. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu fukaralara '600 lira vereceğim' dedi ama seçilemedi. CHP 'nin aldığı belediyeler var oralarda fukaralara 600 lira verdiler mi. Bir tane fukaraya 600 lira veren oldu mu? Söyledikleri ekonomik vaat değil reklamcıların seçmeni ayartmak ve kışkırtmak için buldukları stratejiler. Kılıçdaroğlu seçimi kaybedeceğini şimdiden gördü, seçime çamur atıyor. Diyor ki hırsızlık olacak. Kardeşim hile yapan bir parti Yalova'da 6 oyla seçimi kaybeder mi, Ağrı'da birkaç oyla kaybeder mi, Hatay'da kaybeder mi ? Böyle hilebaz parti olur mu ? CHP'lilere diyor ki 'sandığın üzerine oturun.' Hayatında sandık görmemiş. Sandık plastikten, otursa kırılır. CHP'li kardeşlerime sesleniyorum, oturmayın sandığın üzerine, bırakın Kemal bey otursun. 7 Haziran'da millet iradesi o sandıkları patlattığında Kemal beyi de uzaya göndersin Türkiye de kurtulsun CHP de kurtulsun."

MHP 'nin 1999 yılında iktidar ortağı olduğunu anımsatan Bostancı, "Sadece adı Milliyetçi. Şimdi bir slogan bulmuşlar, 'Bizimle Yürü Türkiye', 1999 yılında bu millet onlara bir parça omuz verdi. Dört yıl iktidarda kalabilirlerdi üçüncü yıl gittiler. Niçin ? Milletin aziz emanetini, iradesini götürüp IMF'nin memuruna verdiler. Millet o sözü şöyle anlıyor. 'Bizimle sürün Türkiye.' HDP lideri Selahattin bey, Aydın Doğan'ın televizyonlarında, gazetelerinin manşetlerinde. Aydın Doğan kim ? Eski Türkiye'nin egemenlerinden bir beyaz Türk. AK Parti geldi bunların ipini çekti. Bunlar alışmışlar ucuz yoldan memleketi yönetmeye, tepesinde bir mütegallibe olarak çökmeye. Bu ülkede Kürt'ün, Türk'ün Alevi'lerin, Sünni'lerin de elbette hepsinin partisi bu milletin partisi AK Parti" diye konuştu.

Seçimin galibinin AK Parti olacağını söyleyen Bostancı, "7 Haziran'da bu millet yeniden AK Parti'nin bayrağı altında saf tutacak. Yeniden milli iradenin bayrağını yükselteceğiz, yeniden Başbakan Ahmet Davutoğlu olacak" ifadesinde bulundu.