Hentbolda maçın ardından

Hentbolda maçın ardından
Hentbolda maçın ardından
- Merzifon Belediyespor Antrenörü Mızrakçı: "Hedefimiz 4. sıradaki yerimizi korumak" - Akçaabat Tütünspor Antrenörü Seis: "Rahat bir maç oldu. Rakip bizden iyiydi"

AMASYA(AA) - Erkekler Hentbol Süper Lig'de sahasında Akçaabat Tütünspor'u 35-26 yenen Merzifon Belediyespor'un antrenörü Murat Mızrakçı, hedeflerinin 4. sıradaki yerlerini korumak olduğunu belirtti.

Mızrakçı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında takımının iyi bir mücadele ortaya koyduğunu söyledi.

İyi bir mücadele çıkardıklarını ve galibiyet sevinci yaşadıklarını ifade eden Mızrakçı, "Rakibimiz İyi günler yaşamıyor. Lig de son sıralarda play-out oynayacaklar muhtemelen. Rakibimize bundan sonrası için başarılar diliyorum. Bizim için maçın önemi puan açısından dördüncü sıradaki yerimizi korumaktı. Bunu da başardık. Amasya Taşova YİBO ile 4 ve 5'incilik için çekişiyoruz." dedi.

Aldıkları galibiyeti ve 2 puanı rahat bir oyunla aldıklarını dile getiren Mızrakçı, "Hedefimiz 4. sıradaki yerimizi korumak. Bundan sonra kalan 3 maçımız var, bu 3 maçı kayıpsız atlatıp play-off için saha avantajını ele geçirmek istiyoruz. Taşova'nın puan kaybını bekleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

- Akçabaat Tütünspor cephesi

Güçlü bir takımla oynadıklarını belirten Akçaabat Tütünspor antrenörü Sami Seis ise Merzifon Belediyespor'un etkili bir oyun çıkardığını belirterek, "Rakip bizden daha güçlüydü. Onların hedefi play-off. Bizimki play-out. O yüzden fazla zorlamak istemedik. Yani diğer play-out maçlarını düşündüğümüz için. Rahat bir maç oldu. Rakip bizden iyiydi. Hedef bizim play-out. Oradan toplayacağımız puanlar ligde kalmak bizim hedefimiz. İnşallah da bunu başaracağız." ifadelerini kallandı.