Muharrem ayı

Muharrem ayı
Muharrem ayı
AMASYA (AA) - Merzifon Belediyesince Medrese Parkı'nda vatandaşlara aşure dağıtıldı. Birlik Aşuresi etkinliğinde konuşan Merzifon Belediye Başkanı...

AMASYA (AA) - Merzifon Belediyesince Medrese Parkı'nda vatandaşlara aşure dağıtıldı. 

Birlik Aşuresi etkinliğinde konuşan Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

"Aşurenin ülkemizde özellikle bu günlerde son derece ihtiyacımızın olduğu birliğe, beraberliğe vesile olmasını diliyorum" diyen Kargı, şunları dile getirdi:

"Muharrem ayı içerisinde yapmış olduğunuz hizmeti Hak kabul etsin. Zaten aşurenin kendisinde de bu var, bir olmak var, beraber olmak var, paylaşmak var. Birbirimizi ötekileştirmemek var, karşımızdakinin görüşüne saygı duymak var. Bunları yaparken de samimiyetle yapmak var. Bizler Merzifon'da bunu başarmış bireyleriz."

Milli ve manevi değerlerden uzaklaşıldığını ifade eden Kargı, "Biz artık ölenlerin, şehitlerin, polis olsun asker olsun kaybedilen canların hangi köyden olduğunu hangi mahalleden olduğunu, alevi mi sünni mi olduğunu sorgulamaya başladık. Böyle bir anlayışı devam ettiremeyiz. Biz böyle değildik. Bizi ne yaptılar ne ettiler dönüştürdüler, milli, manevi değerlerimizden uzaklaştırdılar. Bu yüzden böyle günlerde değerlerimizi tekrar kazanmamız lazım. 'Artık yeter' demek durumundayız. Bütün kanaat önderlerine siyasi liderlere haber verdik, birlik aşuresine davet ettik. Artık ayrışmayalım. Hiç kimseye faydası yok" diye konuştu.

Aşure dağıtımına bazı partilerin ilçe başkanları ile bazı kurumların müdürleri de katıldı.