Suluova Kaymakamlığı köylere oyun parkı yaptırdı

Suluova Kaymakamlığı köylere oyun parkı yaptırdı
Suluova Kaymakamlığı köylere oyun parkı yaptırdı
AMASYA (AA) - Suluova Kaymakamlığı, ilçeye bağlı 10 köye çocuk oyun grubu yaptırarak çocuklara bayram hediyesi verdi.Kaymakam Hayati Taşdan, ilçeye...

AMASYA (AA) - Suluova Kaymakamlığı, ilçeye bağlı 10 köye çocuk oyun grubu yaptırarak çocuklara bayram hediyesi verdi.

Kaymakam Hayati Taşdan, ilçeye bağlı 40 köyün olduğunu ve nüfus yoğunluğu en fazla olan köylerden başlayarak tüm köylere zaman içinde çocuk oyun alanları yaptıracaklarını belirtti.

İlk etapta nüfusu fazla olan Akören, Erarslan, Armutlu, Kolay, Cürlü, Ortayazı, Bayırlı, Kurnaz, Yolpınar ve Saluca köylerine parkların yerleştirildiğini ifade eden Taşdan, "Çocuklarımıza bayram hediyesi olması bakımından Köylere Hizmet Götürme Birliği bütçesinden bu oyun grupları yapılmıştır. Bir taraftan köylerimizin birinci derece ihtiyaçları olan yol, kanalizasyon, içme ve sulama suyu gibi ihtiyaçları karşılarken bunların yanı sıra çocuk parkı, köy odası ve muhtarlık odası gibi eksikliklerin de giderilmesi için gayret gösteriyoruz" diye konuştu.

Taşdan, okulların yaz tatiline girmesine müteakiben köylerde kalan çocukların daha iyi vakit geçirmelerini sağlamak istediklerini söyledi.


  ETİKETLER:

  Amasya

  ,

  Armutlu

  ,

  Kaymakam

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  Köy

  ,

  zaman

  ,

  derece

  ,

  hizmet

  ,

  nüfus