Taşova'da "Temiz Çevrem" yürüyüşü düzenlendi

Taşova'da "Temiz Çevrem" yürüyüşü düzenlendi
Taşova'da "Temiz Çevrem" yürüyüşü düzenlendi
AMASYA (AA) - Taşova'da protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından "Temiz Çevrem" yürüyüşü düzenlendi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından...

AMASYA (AA) - Taşova'da protokol üyeleri ve öğrenciler tarafından "Temiz Çevrem" yürüyüşü düzenlendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan etkinlikler kapsamında Belediye önünden başlayıp Sanayi Köprüsü'ne kadar devam eden yürüyüşte Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, kurum müdürleri ve öğrenciler çevre temizliği yaptı.

Bolat, "1-7 Mayıs 2015 tarihleri arasında Çevre ve Şehircilik Bakanımız İdris Güllüce beyin talimatı ile her ilde olduğu gibi ilimizde de Temiz Çevrem farkındalık programı dahilinde Taşova ilçemizde bu programı düzenledik.  Bu programı yapmamızdaki amaç topluma çevre temizliği ile ilgili farkındalık oluşturmak, çevre temizliği ve çevre konusunda bilinç oluşturmaktır" dedi.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk ise, " Bugün yapılan bu etkinlikle amaç çevre temizliği ile ilgili duyarlılığa ilgi çekmek. Çevre temizliği sadece bugün yaptığımız etkinlikle kalmamalı hayatımızın her anında temiz olma en önemli ögedir" dedi.