10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
- Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay mesaj yayımladı

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Duruay, mesajında, millet iradesine dayalı çağdaş Türkiye Cumhuriyetini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 77'nci yılında saygı, rahmet ve minnetle andıklarını belirtti. 

Atatürk'ün verdiği emsalsiz mücadelenin, kazandığı zaferler ve sağladığı başarıların bağımsızlık mücadelesi veren mazlum milletlere örnek olduğunu aktaran Duruay, "Kurulan yeni Türk devletinin dünya üzerinde sonsuza kadar yaşaması için ekonomik, sosyal ve kültürel alanda yaptıklarıyla bugünkü modern Türkiye'nin temellerini atmıştır" ifadelerini kullandı.

Duruay, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Bugün bizlerin yapması gereken ise bu ülkenin ilerlemesi, gelişmesi, muasır medeniyetler seviyesine ulaşması, dünya var oldukça bağımsız ve hür yaşamak için görevimizi en iyi şekilde yapmak ve Atatürk'e olan sevgimizin en güzel ifadesi, minnetimizin tezahürü olacaktır. Büyük komutan ve devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü şükran ve minnetle anıyor, yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhu şad olsun."