12 Eylül'e Ülkücülerin gözünden bakan film

12 Eylül'e Ülkücülerin gözünden bakan film
12 Eylül'e Ülkücülerin gözünden bakan film
- Çekimlerine Gölbaşı'nda başlanan sinema filmi "Kafes", 12 Eylül darbesini Ülkücülerin gözünden beyaz perdeye taşıyacak - Yönetmen Kaptan: - "12 Eylül'e kırk yıldır, sağcıların tarafından bakılmadı. Biz, ilk defa bu pencereden bakıyoruz"

ANKARA (AA) - SONER AKSAKAL - 12 Eylül darbesini Ülkücülerin gözünden ekrana taşıyacak  sinema filmi "Kafes"in çekimlerine başlandı. 

Gölbaşı ilçesinde çekilen filmin yapımcılığını Bülent Aydoğan, yönetmenliğini ise Mahmut Kaptan yapıyor. Başrollerde ise İsmail Hacıoğlu, Şefik Onat ve Nilay Duru oynuyor.

Filmin yapımcısı Bülent Aydoğan, yaptığı açıklamada, keyifli bir film çektiklerini belirterek, "Joy PR yapım, bir ilke daha imza atıyor. Bir dönem filmi çekiyoruz. 12 Eylül darbesine, Ülkücülerin gözünden bakan ilk film olacak. Hikayeler, tamamen gerçek. Ama karakterler hayali karakterlerdir" şeklinde konuştu. 

Yönetmen Mahmut Kaptan da filmin 80'li yılları ve ihtilal hikâyesini anlatacağını belirterek, "Ama 1972 yıllarından filme başlıyoruz. Büyük bir kesimin yaşadığı ve hala geçmeyen acılarını, bir nebze de olsa dindirmek için bu filmi çekiyoruz. 12 Eylül'e kırk yıldır, sağcıların tarafından bakılmadı. Biz ilk defa bu pencereden bakıyoruz. Çok heyecanlıyız ve inşallah izleyicilerimiz de yaptığımız işten mutlu olur" ifadesini kullandı.

Oyuncu İsmail Hacıoğlu da heyecanlı olduğunun altını çizerek, "Mehmet isimli bir karakteri canlandırıyorum. Sert bir iş olacak. Gerçek hikâyelerden yola çıkarak çekilen bir film olacak" dedi.


  ETİKETLER:

  Sinema

  ,

  Ankara

  ,

  12 Eylül

  ,

  eylül

  ,

  film

  ,

  bakan

  ,