18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
ANKARA (AA)  - Gölbaşı'nda, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı (ANKÜ) Özel Meslek ve Teknik...

ANKARA (AA)  - Gölbaşı'nda, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı (ANKÜ) Özel Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinde program düzenlendi.

Okulun konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Programda konuşan ANKÜ Özel Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sami Nurtaç Turan, bugünün Türkiye tarihi için çok önemli olduğunu belirterek, "Bugün Türk ulusunun geleceğe nasıl güvenle bakabileceğinin ispatlandığı gündür. Bir asrı geride bırakan Türk gençliği olarak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına şükranlarımızı minnetimizi sunabileceğimiz bir gündür" dedi.

Programda, Çanakkale Zaferi'nin kahramanlarından Kınalı Hasan'ın hikayesinin anlatıldığı tiyatro oyunu sahnelendi. Okul korusu 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü ile ilgili türküler söyledi.

Etkinlikte, Çanakkale Zaferi'nin anlatıldığı sinevizyon gösterisi ve öğrencilerin sunduğu oratoryonun sunumu yapıldı.

Programın sonunda programa katılan öğretmen ve öğrencilere Çanakkale Savaşı'nda Türk askerlerinin yemeği olan üzüm hoşafı ve ekmek ikram edildi.